Американци извели симулацију нуклеарног напада на Русију

ИМАЛА ЈЕ ЗА ПРЕТПОСТАВКУ ДА ЈЕ МОСКВА А-БОМБАМА МАЛЕ СНАГЕ НАПАЛА НАТО

* Заменик министра иностраних послова РФ Сергеј РЈАБКОВ: „То је демонстрација спремности САД да иду путем конфронтације. Сједињене Државе су се – уместо рада на систему контроле наоружања, укључујући ракетно-нуклеарно – упустиле у крајње опасну игру“

* Руски сенатор Алексеј ПУШКОВ: „Чему веровати – обећањима САД  да неће ракете са нуклеарним бомбама држати у Европи или  имитацији нуклеарног удара по Русији који претпоставља такво америчко оружје у Европи? Веровати, наравно, треба војним плановима Пентагона, а не уверавањима из Вашингтона. Имитација удара је поуздани оријентир“

________________________________________________________________________

        ПЕНТАГОН је признао да је претходних дана – у форми „мање војне вежбе“ – извео симулацију „узвратног удара по Русији са коришћењем нуклеарног оружја“.

        Сама `симулација` је имала за претпоставку да је Русија нуклеарно оружје мале снаге „употребила против објеката на територији НАТО“.

        Москва је на ово одмах одреаговала.

        Заменик министра иностраних послова РФ Сергеј Рјабков поручио је званичном Вашингтону:

        „То је демонстрација спремности САД да иду путем конфронтације. Да се крећу смером који води даљем спуштању прага за примену нуклеарног оружја. Сједињене Државе су се – уместо рада на систему контроле наоружања, укључујући ракетно-нуклеарно – упустиле у крајње опасну игру“.

        Рјабков је подсетио да Русија може применити нуклеарно оружје само у два случаја: уколико би била нападнута оружјем за масовно уништавање и напада класичним наоружањем који би био таквих размера и снаге да би довео у пирање и само њено постојање као државе.

        Рјабков је као `празно брбљање` одбацио америчке тврдње да Русија реализује доктрину „ескалација ради деескалације“.

        Позвао је САД да за почетак потврде формулу: да у нуклеарном рату не може бити победника и да зато такав рат никада не сме бити отпочет.

        „Избегавање Вашингтона да потврди ту форумулу, наводи нас на претпоставку да у САД настављају са припремама сценарија примене нуклеарног оружја“.

        Огласио се и председнико комисије горњег дома руског парламент Алексеј Пушков:

        „Чему веровати – обећањима САД  да неће ракете са нуклеарним бомбама држати у Европи или  имитацији нуклеарног удара по Русији који претпоставља такво америчко оружје у Европи? Веровати, наравно, треба војним плановима Пентагона, а не уверавањима из Вашингтона. Имитација удара је поуздани оријентир“.

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари