Србија у вишем рангу Лиге нација

ЛИТВАНИЈА ПОБЕЂЕНА СА 4:1, ГОЛОВЕ ПОСТИГЛИ – МИТРОВИЋ, ЉАЈИЋ И ПРИЈОВИЋ

ФУДБАЛСКА репрезентација Србије победила је вечерас у Београду Литванију са 4:1 у шестом колу Групе четири "Ц" дивизије и тако изборили пласман у виши ранг Лиге нација.

Србија је на стадиону Партизана повела у 51. минуту аутоголом Артураса Жулпе, да би Александар Митровић у 58. повисио на 2:0.

Литванија је преко Деимантаса Петравичијуса у 64. минуту смањила заостатак, али су све недоумице око победника овог меча отклонили Александар Пријовић у 71. минуту и Адем Љајић у 74.

Србија је тако завршила на првом месту Групе четири са 14 бодова, два више од другопласиране Румуније, која је са 1:0 победила трећепласирану Црну Гору, а Литванија се "сели" у "Д" дивизију, пошто је последњепласирана без бодова.

Првих 45 минута на стадиону Партизана пред око 1.000 гледалаца није донело много узбудјења, а чак је и Литванија у 32. минуту могла да дође до предности.

Тада је голман Предраг Рајковић добро реаговао после шута Јустинаса Јанушевскија и врховима прстију проследио лопту до пречке, а потом и корнер.

Почетак другог полувремена припао је Србији, а вођство екипи Младена Крстајића донео је аутоголом Жулпа, који је лоше реаговао после изведеног корнера Андрије Живковића са десне стране и проследио лопту у своју мрежу.

Митровић је до свог шестог гола дошао седам минута касније када је искористио центаршут Живковића са десне стране и главом је сместио иза голмана Ернестаса Шеткуса.

Литванци су после лоше реакције Рајковића у 64. минуту успели да смање заостатак, али све недоумице око победника сусрета отклонили су Пријовић и Љајић у 74. минуту.

Љајић је после одличне лопте Пријовића у празан простор изашао сам испред Шеткуса и лепим лоб ударцем са око 16 метара га савладао.