Партизан сломио Будућност са каматом

ЦРНО-БЕЛИМА ДЕРБИ СА 76:67 (17:12, 15:19, 23:15, 21:21) – САДА СУ ИСПРЕД ПОДГОРИЧАНА

Највећи допринос - Џок Лондејл

Дворана: „Александар Николић”. Гледалаца: 7.000. Судије: Дамир Јавор, Сашо Петек и Марио Мајкић.

ПАРТИЗАН: Н. Јанковић 10, Пејџ 9, Трифуновић, Си 9, Маринковић, Гегић 4, Величковић, Пецарски, Ренфро 10, С. Јанковић 7, Лендејл 23, Гагић 2.

БУДУЋНОСТ: Џексон 16, Кол 12, Су. Шеховић, Е. Кларк 12, Баровић 7, К. Кларк 9, Се. Шеховић, Гордић 2, Битадзе 2, Поповић 2, Бел, Николић.

ОСИМ стартних 0:2, Партизан је констатно имао предност у дуелу против Будућности. Стефан Јанковић је тројком покренуо серију свог тима, који је брзо преокренуо (7:2).

Играли су црно-бели маестралну одбрану на почетку меча, те су после шест и по минута Подгоричанима дозволили да им убаце свега четири поена (13:4).

Кошем Баровића Будућност је пришла Партизану на само два поена заостатка (19:17), али су домаћи потом новом серијом по први пут дошли до двоцифрене предности (27:17).

Но, екипа Јасмина Репеше није се предавала, те се још једном вратила на два поена мањка (32:30), а после техничке грешке Тринкијерију, те убаченог бацања Кола пришли су на поен заостатка на полувремену (32:31).

Кад је Никола Јанковић убацио два бацања, у 27. минуту Партизан је имао и максималних „плус 13” (51:38). Тада је већ могао да размишља не само о тријумфу, већ и о победи већој од четири поена разлике, колико су изгубили у Подгорици.

Унели су гости неизвесност на пет минута до краја, кад су тројком Ервина Џексона још једном запретили (62:57), али је Партизан тај налет уз невероватну енергију са трибина одбио.