Звезда за полувреме разбила Будућност

НА КРАЈУ БИЛО 91:72 (18:20, 27:22, 20:10, 26:20) – У КЉУЧНИМ УЛОГАМА БЕРОН И ДОБРИЋ

Дворана: Александар Николић. Гледалаца: 6.374. Судије: Матеј Болтаузер, Саша Пукл, Томислав Хордов.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Човић 8, Перпероглу 7, Давидовац 8, Ненадић, Лазић 3, Фаје 7, Берон 19, Добрић 12, Симанић 3, Риверс 7, Цирбес 9, Оџо 8. Тренер: Милан Томић.

БУДУЋНОСТ: Џексон 6, Кол 18, Шеховић, Е. Кларк 8, Баровић 5, К. Кларк 8, Гордић 8, Битадзе 6, Поповић 2, Бел 5, Николић 3, Вилијамс 3. Тренер: Јасмин Репеша.

КОШАРКАШИ Црвене звезде повели су данас са 1:0 у финалу плеј-офа АБА лиге против Будућности, пошто су у Београду победили са 91:72 (18:20, 27:22, 20:10, 26:20).

Најефикаснији у екипи Звезде био је Били Берон са 19 поена, пет асистенција и четири скока, а Огњен Добрић постигао је 12 поена. Мајк Цирбес постигао је девет поена, Филип Човић осам поена и шест асистенција, а Мајкл Оџо осам поена и шест скокова.

Норис Кол постигао је 18 поена и био је једини играч Будућности за двоцифреним бројем поена. Немања Гордић и Ерл Кларк постигли су по осам поена, а осам поена и шест скокова додао је Коти Кларк.

Од самог почетка утакмице у пуној хали "Александар Николић" био је велики набој међу играчима оба тима због великог улога финалне серије АБА лиге.

Током првих 10 минута екипе су се углавном смењивале у вођству. Будућност је боље почела утакмицу захваљући две везане "тројке" Гоге Битаџеа. Звезда је ипак успела да узврати, такође преко центра, Оџа који је поентирао из рекета и увео црвено-беле у серију од 10:2, којом је тим Милана Томића дошао до преокрета.

Имали су црвено-бели у једном тренутку три поена предности (13:10), али узвратила је Будућност која је на прву паузу успеа да оде вођством од два поена 18:20.

Звезда је другу четвртину почела "тројком" Борише Симанића, али је Будућност узвратила преко Филипа Баровића и Котија Кларка. Домаћин је у тим тренуцима имао много проблема у организације игре, што су Подгоричани искористили и дошли до шест поена предности коју су одржавали током већег дела.

Лош проценат шута играча Звезде с линије за слободна бацања није претерано утицао на игру црвено-белих. Човић је с пет везаних поена на два и по минута до краја првог полувремена повукао црвено-беле ка преокрету, који су комплетирали Цирбес, Добрић и Мохамед Фаје за 45:42.

Навијачи Звезде су по завршетку првог дела игре гађали судије који су ишли ка тунелу и свлачионицама, а гађали су их и по повратку на терен. У трећој четвртини утакмица је због навијача на кратко прекинута, а редари су тројицу навијача избацили са трибина.

Почетак треће четвртине донео је изузетно чврсте одбране на обе стране, па је у првих четири минута виђено само шест поена, по једна "тројка" с обе стране. После друге везане "тројке" Берона, Звезда је повела са 51:45.

Уследио је тајм-аут Јасмина Репеше, али после тога је Звезда направила серију 11:0, којом дошла до двоцифрене предности. Серија домаћина могла је да буде већа, али је екипа Милана Томића имала много проблема са линије за слободна бацања, тако да је највећа предност до тада износила 62:47.

Будућност је преко Гордића, Бела и Вилијамса успела да смањи заостатак на 52:62, али је Добрић уз звук сирене погодио за три поена и 65:52.

Почетак последне четвртине донео је нешто бржу игру на обе стране, играло се "поен за поен", Звезда је одржавала двоцифрену предност, а питање победника решено је после техничке грешке Нориса Кола и поена Човића с линије пенала, те "тројкама" Лазића и Риверса за 80:60.

Друга утакмица игра се у недељу од 19 часова, такође у Београду.