Партизан само 1:1 против Бешикташа

МИРКОВИЋ: НЕМАМО ПОЗИТИВАН, АЛИ ИМАМО – АКТИВАН РЕЗУЛТАТ ЗА РЕВАНШ

* Партизан је повео у 14. минуту. Гомеш је био највиши у скоку после центаршута Горана Закарића са леве стране и прецизним ударцем главом донео велико славље навијачима. Али, док је још трајала прослава на трибинама, Бешикташ је изједначио поготком Арслана Толгаја

____________________________________________________________________________

ФУДБАЛЕРИ Партизана одиграли су у Београду нерешено 1:1 са турским Бешикташом у првој утакмици баража за Лигу Европа.

Партизан је водио од 14. минута голом Рикарда Гомеша, а у 15. је изједначио Толгај Арслан.

Реванш је за седам дана у Истанбулу.

Утакмица на стадиону Хумској пред око 18.000 присталица црно-белих почела је динамично. Оба тима играла су нападачки, а први гол виђен је у 14. минуту.

Гомеш је био највиши у скоку после центаршута Горана Закарића са леве стране и прецизним ударцем главом донео велико славље навијачима.

Предност Партизана није дуго потрајала, шта више, док је трајала прослава на трибинама, Бешикташ је изједначио поготком Арслана Толгаја. Он је, иако није био усамљен у петерцу Партизана, након убачене лопте Рикарда Кварежме с десног бока и такође главом савладао Владимира Стојковића.

Атмосферу на стадиону пореметила је непријатна ситуација испред источне трибине на терену јер је средином првог полувремена једном старијем навијачу Партизана позлило, а Хитна помоћ је десетак минута покушала да га реанимира, да би га потом одвезла са стадиона у Ургентни центар.

У финишу првог дела Партизану је мало фалило да дође до новог вођства, али Закарић после доброг соло продора на левом боку и уласка у шеснаестерац шутира поред гола Толге Зенгина.

Закарић је и на почетку другог полувремена припретио шутем са око 18 метара, али је лопта прелетела мало преко пречке.

Како се утакмица ближила крају, тако је Бешикташ све више преузимао иницијативу, али није озбиљније припретио Стојковићу.

Тренер црно-белих, Бата Мирковић, оценио је да његов тим нема позитиван, већ само „активан резултат“.