Мирковић: Криза се продубила

ПАРТИЗАН – ПОСЛЕ 0:1 СА РАДНИЧКИМ – ИЗГУБИО СА 1:0 ОД ВОЖДРОВЦА

ФУДБАЛЕРИ Вождовца победили су данас на свом терену Партизан са 1:0, у утакмици 26. кола Супер лиге Србије.

Једини гол постигао је Драгољуб Срнић у 60. минуту, после грешке дефанзивца Партизана Бојана Остојића.

Вождовац је у првом полувремену запретио Партизану преко Андрије Луковића, док су са друге стране добре шансе пропустили Страхиња Павловић и Рикардо Гомеш.

У наставку утакмице Луковић и Никола Трујић су пробали голмана Партизана Филипа Кљајића, пре него је њихова екипа повела голом Срнића, који је после грешке Остојића избио сам испред голмана црно-белих.

Вождовац је имао шансу поново преко Луковића, али је он погодио стативу.

Партизан је могао да изједначи преко Александра Шћекића, који је главом захватио лопту после центаршута Данила Пантића, али је голман домаћих добро одбранио.

Закарић је у другом минуту надокнаде времена погодио стативу и није успео да спречи други узастопни пораз црно-белих.

Партизан је у последње три утакмице освојио само бод, против Црвене звезде, а у прошлом колу изгубио је од Радничког из Ниша, па је са 51 бодом трећи на табели. Звезда је прва са 72 бода, а другопласирани Раднички има 65.

Вождовац је после осме победе 11. на табели са 28 бодова.

Зоран Мирковић, шеф струке Партизана, није крио разочарење поразом:

– Тешко... Криза је продубљена и не знам шта бих више рекао на ту тему. Не могу да кажем да смо заслужили да изгубимо, али такве ствари се дешавају у фудбалу и најискуснијим играчима.

Уследила су новинарска питања, а пре свих – колики је био утицај претходних мечева на психу и да ли играчи на терену морају да покажу више?

– Платили смо цех за све утакмице у последњих петнаестак дана. Моји играчи се боре, али не иде нас, неће нас. То су алармантне ствари, утолико пре јер имамо утакмицу у купу у среду. Нешто мора да се мења.

Све се распало после утакмице са Звездом?

– Тако изгледа. Покушаћемо да променимо стање. Имамо то што имамо, што се тиче играчког кадра.