ГОЛОВЕ ЗА ЦРНО-БЕЛЕ ПРОТИВ ОПАСНЕ МАЛАТИЈЕ ПОСТИГЛИ САДИК, АСАНО И СУМА

Такума Асано

* Малатија је у 83. минуту ипак успела да смањи резултат. Након корнера с леве стране најбољи у скоку био је Шебаке и послао лопту иза леђа Стојковића

________________________________________________________________

ФУДБАЛЕРИ Партизана победили су вечерас на свом терену Малатију с 3:1 у првој утакмици трећег кола квалификација за Лигу Европа.

Партизан је повео у четвртом минуту поготком Умара Садика, да би на 2:0 повисио дебитант Такума Асано у 67. Малатија је ипак у 84. минуту смањила предност преко Исама Шебаке у 83. минуту после корнера, али је нови гол за црно-беле постигао Сејдуба Сума у 90. из једанаестерца.

Реванш утакмица играће се за седам дана у Малатији.

Утакмица није могла боље да почне по црно-беле пошто су већ после четири минута игре повели голом Садика.

Акцију је започео Немања Милетић, лопта је стигла до Суме који је без проблема преварио двојицу противничких играча и додао до Садика који је још лакше погодио за 1:0.

Након тог гола лопта је све више била у поседу Малатије, претили су гости, имао је посла и Стојковић, али се Партизан одбранио и у 27. минуту могао да дуплира предност.

Сума је имао ситуацију један на један и када је око 18.000 навијача у Хумској већ видело лопту у голу он је шутирао право у голмана Малатије.

Добру прилику имао је и Тошић у самом финишу полувремена, али је његов ударац са двадесетак метара завршио мало поред гола.

У 51. минуту су црно-бели тражили пенал након што је Садик пао у казненом простору, судија Иванов из Русије је само одмахнуо руком, а неколико минута касније је Сума поново прокоцкао врло добру прилику.

Поново је био сам пред голманом, имао је времена да се лепо намести и бира где да шутира и поново је то урадио слабо.

Након те пропуштене шансе умало је стигла казна на супротној страни. Торе је сјајно прошао по десној страни, снажно шутирао и на срећу Партизана погодио само стативу.

Уследиле су прилике дебитанта Асана, поново Суме, а потом је јапански фудбалер у 67. минуту изазвао велико одушевљење на стадиону. Добио је добру лопту Здјелара, сјајно прошао по левој страни, изашао сам испред Фарнола и трећу ситуацију један на један претворио у гол.

Малатија је у 83. минуту ипак успела да смањи резултат. Након корнера с леве стране најбољи у скоку био је Шебаке и послао лопту иза леђа Стојковића.

Када је изгледало да је Партизан пропустио прилику да на реванш путује с убедљивијом предношћу, Асано је изнудио једанаестерац.

Он је центрирао с леве стране, али га је изблокирао капитен Шебаке, испоставило се руком, па је судија Иванов показао на белу "тачку", а сигуран извођач најстроже казне био је Сума.