ЈЕРЕМИЋ: Срби имају право да буду поносни и самоуверени

ОЦЕНИО ДА СРБИЈА НЕМА РАЗЛОГА ДА СЕ БИЛО КОМЕ

ИЗВИЊАВА НИТИ ПОСИПА ПЕПЕЛОМ

Вук Јеремић

  • Песма „Марш на Дрину” - као српски поклон свету за српску Нову годину - добила овације целих УН и данас може да се свира без да ико поставља питање, указао Вук Јеремић
  • Подсетио је да се за Нову годину у Бечу свира Радецки марш у чијем такту је трећина мушког становништва Србије у Првом светском рату отишла у смрт, а да нико никада из Србије није поставио питање да ли је примерено свирати тај марш
  • Говорећи о Косову и Метохији, Јеремић истакао да је Косово далеко од Уједињених нација и да нема начина да им се приближи све док такву одлуку не донесе Србија

         СРБИЈА нема разлога да се било коме извињава нити посипа пепелом, тај период иза ње – оценио је предсједавајући Генералне скуштине УН Вук Јеремић. 

         „Имамо право да будемо поносни и самоуверени, и да се не осврћемо на то да ли ће то изазвати завист код других. Србија не угрожава никога у региону, али нема разлога да се стиди и да се не ангажује на међународној сцени пуним плућима“, рекао је Јеремић.

         Он је синоћ за РТС изјавио да песма „Марш на Дрину“, која је изведена у УН поводом православне Нове године, представља симбол прошлости Србије на коју српски народ има пуно право да буде поносан.

         Наводећи да је та песма дочекана међу дипломатама УН са овацијама, Јеремић је рекао да је, два дана након тог догађаја и позитивних утисака, неколико професионалних лобистичких удружења, која за свој циљ имају укидање Републике Српске, покушало да од тога направе контроверзу, говорећи да је та песма „симбол српског агресивног понашања током деведесетих година прошлог века“, па чак и фашистичког, што је, како каже, потпуни парадокс.

         Јеремић истиче да се песма „Марш на Дрину“ нехотице претворила и у неку врсту теста који се своди на питање да ли Србија након онога што се догодило 90-тих година има право да буде поносна на свој идентитет и историју која је том периоду претходила.

         „На крају је та контроверза коју су неки покушали да направе окончана на тај начин да је било јасно подвучено да се нико ни за шта није извињавао и остала је песма „Марш на Дрину” као српски поклон свету за српску Нову годину, која је добила овације целих УН и која данас може да се свира без да ико поставља питање“, рекао је Јеремић.

         Он је подсетио да се за Нову годину у Бечу свира Радецки марш у чијем такту је трећина мушког становништва Србије у Првом светском рату отишла у смрт, а да нико никада из Србије није поставио питање да ли је примерено свирати тај марш.

         Говорећи о Косову и Метохији, Јеремић је истакао да је Косово далеко од Уједињених нација и да нема начина да им се приближи све док такву одлуку не донесе Србија.

         „Уверен сам да неће бити демократски изабраног руководства Србије које ће то угрозити признањем Косова“, рекао је Јеремић.

         Он сматра да било какво поређење Косова са Палестинoм, нема оправдања, јер је, када је реч о Палестини, Генерална скупштина је донела одлуку тек након што је Савет безбедности одлучио да Палестина добије независност.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари