Дортмунд и Милан се провукли, Наполи испао

„МИЛИОНЕРИ” У ЗАВРШНИЦИ МЕЧА ДОШЛИ ДО ПЛАСМАНА МЕЂУ 16 НАЈБОЉИХ, НАПОЛИ НИЈЕ ПОСТИГАО ДОВОЉНО ГОЛОВА

Кевин Гроскројц

Голом Гроскројца у 87. минуту, Борусија Дортмунд је у гостима победила Олимпик Марсеј са 2:1, и обезбедила пролаз у осмину финала Лиге шампиона.

Наполи је против Арсенала славио Пирову победу од 2:0, јер му је фалио још један погодак за пролаз. Наполитанци су остали најслабији у гол-разлици у кругу три екипе са по 12 бодова.

У директном окршају за пролаз даље, Шалке је победио Базел 2:0 у групи Е, док је Челси потврдио прво место са три бода против Стеауе.

Иако је од 22. минута играо без искљученог Монтолива, Милан је успео на „Сан Сиру“ да извуче потребан реми против Ајакса (0:0) и пласирао се даље.

Ајакс је упутио 24 шута ка голу Милана, али је Абијати најзаслужнији што су „росо-нери“ изборили пласман у осмину финала Лиге шампиона.

МИлан је, тако, остао једина италијанска екипа у игри, јер је поподне у Истанбулу елиминисан Јувентус.

Барселона је декласирала Селтик 6:1, уз хет-трик Нејмара, и тако је потврдила доминацију у групи Х.

Зенит је изгубио од Аустрије са 4:1, али ипак иде даље, јер је Атлетико одиграо за Русе победивши Порто 2:0 у Мадриду.

Резултати:

Група Е
        Челси - Стеауа 1:0 (Демба Ба 19.)
        Шалке - Базел 2:0 (Дракслер 51, Матип 57.)
        Табела: Челси 12 бодова, Шалке 10, Базел 8, Стеауа 3.

Група Ф
        Олимпик Марсеј - Борусија Дортмунд 1:2 (Дијавара 14 - Левандовски 4, Гроскројц 87.)
        Наполи - Арсенал 2:0 (Игуаин 73, Каљехон 90+3.)
        Табела: Арсенал 12, Борусија Дортмунд 12, Наполи 12, Олимпик Марсеј 0.

Група Г
        Атлетико Мадрид - Порто 2:0 (Гарсија 14, Коста 37.)
        Аустрија Беч - Зенит 4:1 (Хозинер 44, 51, Јун 48, Кинаст 90+3 - Кержаков 35.)
        Табела: Атлетико Мадрид 16, Зенит 6, Порто 5, Аустрија Беч 5.

Група Х
        Милан - Ајакс 0:0
        Барселона - Селтик 6:1 (Пике 7, Педро 40, Нејмар 45, 48, 58, Тељо 72 - Самарас 88.)
        Табела: Барселона 13, Милан 9, Ајакс 8, Селтик 3