Први пут постигнут гол уз помоћ VAR-а на СП

СУДИЈА НАКНАДНО ПОКАЗАО НА БЕЛУ ТАЧКУ ПОСЛЕ СТАРТА ЏОШУЕ РИСДОНА НАД АНТОАНОМ ГРИЗМАНОМ

Фудбалска репрезентација Француске, уз доста муке, савладала је данас Аустралију са 2:1 (0:0) у Казању, у првом мечу Ц групе Светског првенства у Русији.

Меч је ушао у историју јер је први пут постигнут гол уз помоћ видео технологије (VAR), када је уругвајски судија Андрес Куња накнадно показао на пенал после старта Џошуе Рисдона над Антоаном Гризманом, који га је и реализовао у 58. минуту.

Само четири минута касније Аустралија је изједначила такође из пенала преко Милета Јединака, након што је Самуел Умтити, слично као што су Немања Видић и Здравко Кузмановић у Јужној Африци 2010, играо руком у свом казненом простору.

Тријумф једном од фаворита за титулу првака света донео је Пол Погба девет минута пре краја и то уз помоћ пречке и Азиза Бехиша кога је лопта закачила.