Милојевић задовољан упркос 4:0

ДВА ГОЛА ЗА ЛИВЕРПУЛ ПОСТИГАО САЛАХ, СУДИЈА ИЗ НЕМАЧКЕ СВИРАО ДВА ПЕНАЛА ЗА ДОМАЋИНА

* Владан МИЛОЈЕВИЋ: Сигуран сам да ће моји играчи извући поуке и много научити из овог пораза. Желимо да сваке године играмо са најјачим тимовима и бићемо бољи у свакој следећој утакмици

____________________________________________________________________________

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде изгубили су вечерас од Ливерпула у Енглеској са 4:0, у трећем колу Групе Ц Лиге шампиона.

Звезда је последња на табели Групе Ц са једним бодом, док је Ливерпул први са шест освојених бодова.

Стрелци на вечерашњем мечу били су Роберто Фирмино у 20, Мохамед Салах у 45. и из пенала у 51. и Садио Мане у 80. минуту.

Ливерпул је потврдио да је много боља екипа од Звезде, која није имала шансе пред пуним стадионом Енфилд.

Звезда је на самом почетку успела да парира, али је Фирмино у 20. минуту довео Ливерпул у вођство после грешке Лоренца Ебисилија.

Иако су се добро држали до пред крај полувремена, фудбалери српског клуба су ипак клонули и Салах је савладао Милана Борјана.

Предност од три гола Ливерпулу је на почетку другог полувремена донео Салах из пенала, који је арбитар Данијел Зиберт донео после дугог премишљања и асистенције његовог помоћника.

Салах је био прецизан, а потом је изашао из игре, а Ливерпул је имао нову шансу из пенала, али је Милан Борјан одбранио једанаестерац Манеу.

Коначан резултат поставио је Мане у 80. минуту после грешке Звездиних фудбалера у изношењу лопте.

Црвена звезда ће следећу утакмицу у Лиги шампиона играти 6. новембра, када ће на стадиону "Рајко Митић" дочекати Ливерпул.

Тренер Црвене звезде Владан Милојевић, упркос поразу од Ливерпула (0:4), није крио задовољство:

- Играли смо са прошлогодишњим финалистом Лиге шампиона, који ће и ове године конкурисати за трофеј. Задовољан сам игром, из оваквих утакмица можемо доста да научимо. Не знам како делује на малим екранима, али ово је толико брзо да могу да будем задовољан како смо парирали. Ово је нама изузетно искуство. Резултат јесте висок, али играмо против много јаких екипа.

Додао је и следеће:

- Сигуран сам да ће моји играчи извући поуке и много научити из овог пораза. Желимо да сваке године играмо са најјачим тимовима и бићемо бољи у свакој следећој утакмици.

Он је прокоментарисао и два досуђена пенала за Ливерпул.

- Долазимо из мале и поносне земље, видећете у реваншу какав смо народ и какви су нам навијачи. Не бих много да коментаришем, али престрого и врло лагано су досуђени - поручио је Милојевић.