Звезда преко Јанг бојса у Лигу шампиона

ВЕЛИКИХ 1:1 НА СТАДИОНУ „РАЈКО МИТИЋ“, СТРЕЛЦИ – ВУКАНОВИЋ И БЕН (АУТОГОЛ)

Стадион: Рајко Митић. Гледалаца: 55.000.  Судија: Eнтони Тејлор (Енглеска).  Помоћници: Гери Бесвик и Адам Нан (Енглеска).  ВАР судија: Стјуар Атвел (Енглеска). Жути картони: Милуновић, Дегенек, Гобељић, Томане x2,  Јованчић (Црвена звезда), Зајсигер, Оро (Јанг бојс). Црвени картон: Томане (Црвена звезда) у 96. минуту. Стрелци: 1:0 Алекса Вукановић у 59, 1:1 Мохамед Ел Фарду Бен (аутогол) у 81. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гобељић, Милуновић, Дегенек, Родић, Кањас, Јованчић, Вукановић (од 82. Иванић), Гарсија (од 69. Ел Фарду Бен), Марин, Боаћи (од 61. Томане). Тренер: Владан Милојевић.

ЈАНГ БОЈС: Вон Балмос, Соренсен, Лустенбергер, Зајсигер (од 52. Фаснахт), Јанко, Сиеро (од 65. Сулејмани), Ебишер, Лотомба, Асале (од 65. Оро), Нсаме, Нгамалеу. Тренер: Жерардо Зоане.

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде пласирали су се, другу годину заредом, у групну фазу Лиге шампиона пошто су вечерас у Београду одиграли нерешено с Јанг Бојсом 1:1 у реванш мечу баража.

Први меч, одигран пре недељу дана у Берну, завршен је 2:2, тако да је вечерашњи реми био више него довољан црвено-белима да понове прошлогодишњи успех.

Звезда је повела у 60. минуту голом Алексе Вукановића, а Јанг Бојс је изједначио аутоголом Ел Фардуа Бена у 82. минуту.

Након изједначујућег гола швајцарског шампиона било је напето на терену, Јанг Бојс је покушавао дугачким лоптама, а Бен је пропустио велику шансу да се искупи пошто је његов ударац у ситуацији један на један одбранио голман гостујућег тима.

Утакмица је одиграна у сјајној атмосфери, пред препуним трибинама стадиона "Рајко Митић".

Жреб за групну фазу Лиге шампиона заказан је за четвртак од 18.00.

Марко Марин: Ми овде не можемо да испаднемо

ФУДБАЛЕР Црвене звезде Марко Марин рекао је вечерас, после пласмана у Лигу шампиона, да његова екипа не може да испадне када игра на свом терену и пред својим навијачима.

- Осећај је фантасичан. Сви смо чекали овај моменат од првог дана квалификација. Фокус је био да уђемо у Лигу шампиона, остварили смо сан и поново ћемо играти са најбољим екипама Европе - рекао је Марин.

- Овде не можемо да испаднемо, нема шансе. С овим навијачима, на овом стадиону, на овом терену... Било је свима јасно да ми данас пролазимо. Тактички смо поново добро одиграли, спремили смо се добро, заслужено смо прошли - рекао је Марин.

Пред жреб за групну фазу Лиге шампиона Марин је нагласио да се нада најјачим екипама.

- Имаћемо три спектакла овде. Ја се искрено надам најјачим екипама, желео бих Реал, Бајерн и да поново славимо.

Голман Милан Борјан казао је да је његова екипа направила велики успех.

- Направили смо велики успех, вратили смо Звезду где јој је место. Србија треба да буде поносна. Још нисам свестан шта смо урадили, ево не могу да искажем емоције... Ово је нешто невероватно. Људи, радујте се - рекао је Борјан.