ВУЧИЋ: Тражићемо наставак дијалога и веће гаранције за Србе - од ината се не живи

УВЕРЕН ДА НИЈЕ РЕЛАНО ДА 9. АПРИЛА БУДЕ ПОТПИСАН СПОРАЗУМ,

АЛИ ДА ДОГОВОР МОРА ДА БУДЕ ПОСТИГНУТ

Александар Вучић

  • Нећемо - рекао је Александар Вучић Пинку - потписати ништа што ће ићи на уштрб српских интереса, али ми морамо да постанемо нормална земља и да Србију додатно отворимо 
  • Открио је да у последњој рунди дијалога није понуђен никакв папир, већ су прочитани захтеви који су веома личили на албанске услове. Према његовим речима, прочитано је осам тачка, од којих су шест за Београд биле прихватљиве, а на две није могло да се пристане

         ПРВИ потпредседник Владе Србије Алаксандар Вучић изјавио је да ће у сутрашњем званичном одговору Београда Бриселу бити тражени наставак дијалога и веће гаранције за сигурност и безбедност Срба на Косову и Метохији и додао да није релано да у уторак, 9. априла, буде потписан споразум, али да договор мора да буде постигнут.

         „Нећемо потписати ништа што ће ићи на уштрб српских интереса, али ми морамо да постанемо нормална земља и да нашу земљу додатно отворимо. Ми од ината не можемо да живимо, не можемо из ината да градимо државу, да запослимо људе... Морамо да постигнемо споразум и мој предлог је да тражимо наставак дијалога и веће гаранције“, казао је Вучић гостујући у емиусији „Тешка реч“ на ТВ Пинк.

         Он је додао да није релано да у уторак споразум буде потписан, али да је од тога важније хоће ли земља бити угрожена и хоће ли бити укинут безвизни режим.

         „Мора бити наша јасна реч да хоћемо споразум и хоћемо договор“, поручио је Вучић.

         Србија, додао је, мора да реши косовски проблем и не сме дозволити да то постане „замрзнути конфликт“.

         Он је поновио да је оно што је понуђено у Бриселу 2. априла у неким деловима личило као да је циљ био „да нас унизе“.

         Вучић је додао да у последњој рунди дијалога није понуђен никакв папир, већ су прочитани захтеви који су веома личили на албанске услове.

         Према његовим речима, прочитано је осам тачка, од којих су шест за Београд биле прихватљиве, а на две није могло да се пристане.

         „Био је огроман притисак да се те вечери прихвати шта се од Србије тражи. Ми смо решавали у тренутку и после 15 или 20 минута донели смо - нагласио је - одлуку да се вратимо у Београд и да се посаветујемо са својим народом...“

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари