Латинска Америка даје азил Сноудену, Латинска Америка не признаје Косово

ОД 33 ЗЕМЉЕ - ДВЕ ТРЕЋИНЕ (21 ДРЖАВА) НИСУ ПРИЗНАЛЕ НЕЗАВИСНОСТ ЈУЖНЕ СРПСКЕ ПОКРАЈИНЕ

  •  Шеф српске дипломатије Иван Мркић посетио Кубу, чији медицински производи и услуге надмашују зараду од извоза шећерне трске

         МИНИСТАР спољних послова Србије Иван Мркић имао је током посете Хавани серију сусрета са највишим кубанским званичницима, а Министарство спољних послова саопштило је данас да су разговори са њима били "конкретни и тицали су се пројеката од којих би профитирале обе земље, пре свега у области медицине, фармацеутике, биотехнологија, пољопривреде и привреде".

         На политичком плану, од наглашеног значаја је подршка латиноамеричких земаља ставовима Србије када је реч о Косову и Метохији јер, подсећа Министарство, од 33 земље, практично две трећине (21 држава) није признало независност Косова.
         "Куба је земља несумњивог политичког ауторитета у регионалним оквирима, актуелни председавајући ЦЕЛАЦ и активни члан регионалних групација АЛБА, АЦС, АЛАДИ. Њен став је једна од референтних тачака за многе регионалне државе у њиховом позиционирању према питању Косова и Метохије", додаје се.

         Планирано је, како се наводи, учешће Србије на предстојећем сајму трговине у Хавани, где ће учествовати фирме из више од 70 земаља, а припремљен је и терен за убрзано приступање Србије важним пројектима за лечење канцера, дијабетеса.
         "Куба је једна од водећих земаља у генетском инжењерингу и биотехнологијама јер је у тој области постигла изванредне светски признате резултате. Научни резултати у тој области су најважнији извозни артикал Кубе који доноси знатне приходе", подсећа Министарство у саопштењу.

         Медицински производи и услуге надмашују зараду од извоза шећерне трске. Кубански научници су произвели медикамент против гангрене чијом применом би број ампутација због тог тешког обољења у српским болницама, био сведен на минимум, а сада се у Србији годишње врши око 4000 таквих захвата.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари