Партизану и Јанковић мало против Асвела

ФРАНЦУСКИ ТИМ ФАКТИЧКИ СТАЛНО БИО У ВОЂСТВУ И СИГУРНО ПОБЕДИО - 78:89 (20:26, 17:22, 17:19, 24:22)

* Након тројке Лендејла (42:33) уследила је и сјајна блокада Јанковића али су судије процениле да је Партизанов новајлија направио фаул што је изазвало бурно негодовање са трибина. На терен су улетели разни предмети, меч је на кратко прекинут, али та ситуација нити је пореметила Асвел нити је покренула Партизан

____________________________________________________________________________

КОШАРКАШИ Партизана изгубили су вечерас у Београду од Асвела са 78:89 (20:26, 17:22, 17:19, 24:22) у четвртом колу Групе Ц Еврокупа.

Најефикаснији у екипи Партизана био је Џок Лендејл са 12 поена, док су по један мање постигли Вања Маринковић, Стефан Јанковић, Алексеј Николић и Маркус Пејџ.

Асвел је до тријумфа предводио Шарлс Кауди са 21 поеном, док је Амин Нуа додао 14.

Француски клуб је први на табели Групе Ц са три тријумфа и једним поразом, док је Партизан четврти са једном победом из четири утакмице.

За Партизан је на овом мечу дебитовао бивши кошаркаш Црвене звезде Стефан Јанковић, који је дочекан великим аплаузом, док тренер црно-белих Ненад Чанак поново није могао да рачуна на повређеног Радета Загорца.

Партизан је одиграо слабо прво полувреме на обе стране паркета. Слабом одбраном црно-бели су допустили доста лаких поена Асвелу, док је у нападу било много солирања и грешака.

Асвел је, предвођен Нуом и Каудијем, од почетка меча имао предност, да би она четири минута пре краја друге деонице износила и плус 12 42:30.

Након тројке Лендејла (42:33) уследила је и сјајна блокада Јанковића али су судије процениле да је Партизанов новајлија направио фаул што је изазвало бурно негодовање са трибина. На терен су улетели разни предмети, меч је на кратко прекинут, али та ситуација нити је пореметила Асвел нити је покренула Партизан.

На почетку треће четвртине ништа се није значајније променило на терену, ређале су се грешке Партизана што је Асвел искористио и стигао до 16 поена предности. Изабраници Ненада Чанка су имали шансу до краја те деонице да приђу и учине меч неизвеснијим али је Асвел одбио све нападе и на последњи одмор отишао с предношћу 67:54.

Партизан је у последњој четвртини пришао на једноцифрен заостатак, али увек када би имао прилику да закомпликује ситуацију Асвел је сувише лако долазио до поена па је без већих проблема сачувао предност до краја.