Богдан најбољи у поразу Сакраменто Кингса

БЕК „ОРЛОВА” ЈЕ ЗА 29 МИНУТА НА ПАРКЕТУ ПОСТИГАО 19 ПОЕНА, УЗ ТРИ АСИСТЕНЦИЈЕ И ОСАМ СКОКОВА

Кошаркаши Сакрамента изгубили су од Оклахоме резултатом 106:101, а одличну партију забележио је српски репрезентативац Богдан Богдановић.

Бек „Орлова” је за 29 минута на паркету постигао 19 поена (шут из игре 6/11, 3/7 за три, 4/5 са линије пенала), уз три асистенције, осам скокова и једну изгубљену лопту.

Поред Богдана у пораженом саставу истакли су се Џастин Џексон и Герет Темпл са по 15 поена, Деарон Фокс је остварио дабл-дабл од 11 поена и десет асистенција, док је Зек Рендолф меч завршио са десет поена.

За трећу узастопну победа Тандера најзаслужнији је био сјајни Расел Вестбрук који је забележио 20. трипл-дабл у сезони, а 99. у каријери. Вестбрук је меч завршио са 17 поена, 11 асистенција и десет скокова.

Кингси су уписали други узастопни пораз и 13. на табели Запада са скором 21-47, док је Оклахома четврта (40-29).

Током следеће ноћи, још један српски кошаркаш играће важну утакмицу.

У осталим мечевима Портланд је савладао Мајами Хит са 115:99.

То је била десета узастопна победа Блејзеса и тренутно су трећи на табели Западн конференције са 46 победа и 26 пораза.

Најефикаснији је био Лилард са 32 поена, десет асистенција, док је Јусуф Нуркић за 31 минута на паркету постигао 27 поена.

Код Мајамија се истакао Горан Драгић са 23 поена.

Хјустон је лако славио против Сан Антонија резултатом 109:93, уз сјајну партију Џејмса Хардена, који је меч завршио са 28 поена, уз шест скокова и исто толико асистенција.

Милвоки је уписао победу против Мемфиса 121:103.

Крис Мидлтон је постигао 24 поена за Баксе, док је Марк Гасол био најефикасније

У тиму Мемфиса највише поена је имао Марк Гасол - 17, док су по 16 убацили Џерел Мартин, Дилон Брукс и Бен Меклемор.

Милвоки је са 36 победа и 31 поразом на граници места које води у плеј-оф, пошто је тренутно осми на Истоку.