NBA: Скромни Немања, Пековић држи ниво

НЕДОВИЋ НА ПАРКЕТУ У ПОРАЗУ ГОЛДЕН СТЕЈТА ОД ЛЕЈКЕРСА,

НИКОЛА ПЕКОВИЋ БИО ВРЛО ДОБАР ПРОТИВ БРУКЛИНА

Немања Недовић добија све већу шансу у Голден Стејту.

У ноћи између петка и суботе провео је на паркету нешто више од пет минута, али за то време није успео да пробаци лопту кроз обруч Лос Анђелес Лејкерса. Вориорси су поражени 95:102.

Српски репрезентативац је за кратко време у игри имао један скок и две изгубљене лопте.

Никола Пековић се одавно адаптирао на NBA лигу и представља једну од главних покретачких снага Тимбервулса. Минесота је на свом терену против Бруклина стигла од лаганог тријумфа 111:81.

Учинак некадашњег центра Партизана био је 15 поена и седам скокова. На другој страни, Мирза Телетовић је играо десетак минута мање, убацио је седам поена и исто толико ухватио лопту у одбрани.

Индијана је у Бостону савладала Бостон са 97:82 и остварила 11. победу у досадашњем делу шампионата у којем је одиграла 12 утакмица. С друге стране, најнеуспешнији тим у NBA лига, Јута, изгубила је од Даласа са 103:93 и претрпела 13. пораз у претходних 14 мечева.