„Делфини” разбили Французе, иду на злато

ВЕЋ ОБЕЗБЕДИЛИ ТРЕЋУ МЕДАЉУ ЗА СРБИЈУ, А ЗА ЗЛАТО ПРОТИВ БОЉЕГ ИЗ ДУЕЛА ИТАЛИЈЕ И РУСИЈЕ

Универзитетска селекција Србије победила је Француску у полуфиналу Универзијаде у Кинеском Тајпеху са 10:3 (2:1, 3:0, 3:0, 2:2) и у среду ће се борити за злато.

Ватерполисти су већ сада обезбедили трећу медаљу за Србију на Универзијади, а за злато играју против бољег из дуела Италије и Русије.

Почетак утакмице против Француске је наговештавао нешто неизвеснији исход јер су први до вођства дошли „Галски петлови” после једног минута игре.

Међутим, од тада екипа коју са клупе води селектор сениорске репрезентације Србије Дејан Савић преузима потпуну контролу над током меча, а већ до краја прве четвртине головима Виктора Рашовића и Гаврила Суботића преокренула резултат.

Гаврил Суботић, Никола Јакшић и Душан Васић су постигли по два гола, а у стрелце су се уписивали и Ђорђе Лазић, Огњен Стојановић, Страхиња и Виктор Рашовић.

Србија је у другој и трећој деоници дефинитивно сломила Француску са по 3:0, а Французи су тек у последњој четвртини успели да постигну још два гола и ублаже пораз.