Партизан на реванш са несигурних 2:1

ГОЛОВЕ ЗА ЦРНО-БЕЛЕ ПОСТИГЛИ СУМА И ТОШИЋ – ДЕБИТОВАО ИЗРАЕЛАЦ НАТХО

* Саво МИЛОШЕВИЋ: Јако лоше смо ушли у утакмицу. Разлоге у овом моменту не знам ни ја. Кад се све сабере, овај резултат на крају је просто нестваран. Евидентно је да ћемо морати да се бавимо собом. Ми сигурно можемо 40-50 одсто боље, тако да ако успемо да подигнемо наш ниво игре на оно што смо показали у другом полувремену, онда су нам шансе велике

___________________________________________________________________________

Стадион: Партизана. Гледалаца: око 3.000 (само деца до 14 година). Судија: Виктор Кашаи. Помоћници: Ђорђи Ринг и Венцел Тот (сви из Мађарске). Жути картони: Здјелар, тренер Милошевић (Партизан), Џејмс, Боли (Молде).

ПАРТИЗАН: Стојковић, Н. Р. Милетић, Вујачић, Павловић, Урошевић, Здјелар, Шћекић, Ф. Стевановић (од 61. Асано), Тошић, Сума, Садик (од 46. Ожеговић).

МОЛДЕ: Кранинкс, Харалдсеид, Габријелсен, Бјорнбак, Форен, Усаин, Орсенс, Ејкрем (од 69. Елингсен), Е. Хештад, Кнудтзон (од 33. Боли, од 85. Мостром), Џејмс.

ФУДБАЛЕРИ Партизана победили су вечерас Молде са 2:1, у првој утакмици баража за Лигу Европа.

Стрелци за Партизан били су Сејдуба Сума у 45. и Зоран Тошић у 84. Гол за Молде у 44. је дао Матис Боли.

Реванш ће се играти следећег четвртка у Норвешкој.

У првом полувремену, до самог његовог финиша, није било великих узбуђења, осим покушаја Ејкрема и добре одбране Стојковића у 12. минуту.

Након тога обе екипе нису биле прецизне у завршници све до 43. минута када је Боли донео предност Молдеу. Боли је све сам урадио, "поломио" је тројицу играча Партизана, шутирао је, а лопта се од стативе одбила у мрежу црно-белих.

Партизан је, међутим, одговорио после само два минута, а у главним улогама били су Тошић и Сума. Тошић је добио лопту на десној страни, проиграо је Суму који се лепо окренуо и сјајно погодио за 1:1.

Први до шансе у другом полувремену стигао је Молде, Џејмс је запретио у 61. минуту, али је Стојковић био на месту.

Након тога правих прилика није било све до 77. минута када је Партизан пропустио три велике шансе. Прво Ожеговић није искористио добар продор и додавање Асана, потом је Урошевићев шут одбранио голман Молдеа и на крају је Јапанац лоше захватио лопту одбијену лопту и шутирао преко гола са пет метара.

Напади Партизана исплатили су се у 84. минуту када је Тошић, након акције Асана и Урошевића, са неколико метара послао лопту у мрежу за велико славље око 6.000 деце на стадиону у Хумској.

Стојковић је у 87. минуту сјајно интервенисао, уклизао је у последњем тренутку и омогућио Партизану да на реванш у Норвешку ипак отпутује са голом предности.

– Јако лоше смо ушли у утакмицу, одавно нисмо овако лоше. Разлоге у овом моменту не знам ни ја. Нисам ни могао да помислим да овако лоше можемо да играмо прво полувреме. Кад се све сабере, овај резултат на крају је просто нестваран. Друго полувреме је било много боље и честитам момцима на томе  рекао је Милошевић новинарима после утакмице.

У наставку је одмах додао:

– У изузетно тешким условима радимо и недостајала је та енергија са трибина. Некад је јако тешко кад се осећате усамљено на терену и ту једино видим оправдање за моје момке, јер поред тога што се осећамо као пасторчад у нашој држави, имамо такав однос и третман и од стране УЕФА јер екипе које дођу на наш стадион се осећају као код куће и што се тиче амбијента и што се тиче суђења. Верујете да је у таквим условима заиста тешко радити. Ја не знам како смо уопште још живи такмичарски у четвртом колу.

Навео је да се неће бавити Молдеом.

– После утакмице је евидентно да ћемо морати да се бавимо собом. Ми сигурно можемо 40-50 одсто боље, тако да ако успемо да подигнемо наш ниво игре на оно што смо показали у другом полувремену, онда су нам шансе велике.