ПОСЛЕ ПОБЕДЕ НАД ДОМИНИКОМ ТИМОМ У ПЕТ СЕТОВА – ОД СУТРА ОПЕТ ПРВИ НА АТП ЛИСТИ

* Ово је Ђоковићев 17. гренд-слем титула иукупно 78. трофеј у каријери

* Након три месеца боравка на другој позицији претећи Рафаела Надала за 325 бодова

_______________________________________________________________________

НОВАК Ђоковић освојио је осму титулу на Отвореном првенству Аустралије, пошто је данас у финалу победио Аустријанца Доминика Тима са 6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 6:4.

Ђоковић је одбраном титуле у Мелбурну стигао до 17. гренд слем трофеја у каријери и од сутра ће поново бити први на АТП листи. Он ће након три месеца боравка на другој позицији претећи Рафаела Надала за 325 бодова.

Ово је Ђоковићев укупно 78. трофеј у каријери.

На другој страни, Тим је и у свом трећем гренд слем финалу остао без титуле, пошто је претходна два пута губио на Ролан Гаросу од Рафаела Надала.

Био је ово 11. дуел Ђоковића и Тима, а српски тенисер је до седме победе стигао након четири сата игре.

Ђоковић је сјајно почео меч и већ у другом гему је направио брејк, а потом га лако и потврдио за предност од 3:0. Српски тенисер је и у наредна два гема на сервис противника "притискао" Аустријанца, али је Тим успео да се обрани након чега је везао два гема и изједначио на 4:4.

Та мини-серија Тима није пореметила Ђоковића, који је добио наредна два гема за предност од 1:0 у сетовима након 52 минута игре.

На почетку другог сета обојица тенисера су гемове на свој сервис освојили са "нулом", да би у трећем гему Тим искористио грешке Ђоковића и стигао до брејка и предности од 2:1.

Српски тенисер је у шестом гему пропустио шансу да врати брејк, али је у осмом успео да одузме сервис Тиму и изједначи на 4:4. Међутим, у наредном гему Ђоковић је поново имао проблема са сервисом па је Тим направио одлучујући брејк у том делу игре.

Ђоковић је у последња два гема другог сета освојио само два поена, а главни судија меча га је два пута упозорио због прекорачења времена између поена.

"Сјајан посао. Направио си од себе звезду", поручио је Ђоковић судији након изгубљеног другог сета.

Српски тенисер, након расправе са судијом, није успео да поврати концентрацију ни на почетку трећег сета, па је Тим дуплим брејком повео са великих 4:0.

Борио се Ђоковић након тога, у осмом гему је имао брејк лопту, али се Тим одбранио и искористио четврту сет лопту за потпуни преокрет у мечу.

До осмог гема четвртог сета није било брејкова када је Ђоковић одузео сервис противнику и одвео меч у одлучујући пети сет.

Ђоковић је током четвртог сета постепено поправљао своју игру, али и још једном показао колико је ментално јак.

У трећем гему петог сета је направио брејк и у наставку је успешно одолевао покушајима ривала да се врати у меч.