Партизан није Алби дао шансу

ЦРНО-БЕЛИ КОНТРОЛИСАЛИ МЕЧ, НА КРАЈУ БИЛО 78:66 (19:13, 18:15, 13:15, 28:23)

Дворана: „Александар Николић”. Гледалаца: 6.200. Судије: Елијас Коромилас, Јургис Лауринавицијус и Ерсан Картал.

ПАРТИЗАН: Н. Јанковић 11, Пејџ 10, Си 10, Маринковић 14, Величковић, Пецарски, Загорац 8, Ренфро 2, С. Јанковић 2, Лендејл 13, Гагић 2, Николић 6.

АЛБА: Саибоу 2, Гифи 5, Хундт, Шнајдер, Хермансон 16, Вагнер 2, Геидраитис 11, Тиман 8, Клифорд 5, Ноко 5, Сикма 10, Пено 2.

ОСИМ вођства Албе после поена Гифија (11:10), у шестом минуту, Партизан је контролисао игру и резултат. Алба је у егалу била само до 13:13, али је потом уследила серија црно-белих.

Почело је тројкама Пејџа и Нешовића, а то су и били сви поени до краја првог квартала (19:13). На то се почетком друге четвртине са „два плус један” надовезао Загорац (22:13).

У 17. минуту Партизан је по први пут имао двоцифрену предност, после тројке рођенданца Маринковића (32:21). Разлика је расла до „плус 13”, после два убачена бацања Сија (34:21).

Ипак, до краја полувремена Алба је успела заостатак да спусти на једноцифрен (37:28). Водили су црно-бели и са 41:30, али су потом пали у игри.

Предвођени Сикмом, Немци су стигли на само три поена мањка (44:41). Срећом, био је то краткотрајан пад домаћих, који су вратили самопоуздање тројком Сија, а серија је потрајала све до 50:41.

Партизан је уз мање осцилације ову предност одржавао, те је на четири и по минута пре краја водио са 65:55. Алба је на тренутка          запретила, пришла је на пет поена миниса (65:60).

Ипак, екипа Андрее Тринкијерија успела је не само да слави победу, већ и да победи завидном разликом, која би могла да буде од великог значаја у крајњем рангирању у овој уједначеној групи.