Звезда или Партизан – одлучиће мајсторица

ЦРНО-БЕЛИ КАО ДОМАЋИНИ ПОБЕДИЛИ СА 70:67 (13:9, 21:18, 14:22, 22:18) – ПРЕСУДНЕ ПОЕНЕ ДАО ПЕЈЏ

* Партизан је имао последњи напад, два пута су црно-бели промашили, али потом и ухватили лопту, на крају је Пејџ фаулиран четири секунде пре краја. Погодио је оба бацања за 70:67

* Уследила су два тајм-аута. На крају је шут за продужетак извео Давидовац и промашио тројку. Мајсторица се игра 6. април, домаћин је Црвена звезда

____________________________________________________________________

Београд - Дворана: Александар Николић. Гледалаца: 5.000. Судије: Матеј Болтаузер, Саша Пукл, Милош Кољеншић.

ПАРТИЗАН: Н. Јанковић, Пејџ 8, Си 4, Маринковић 18, Јарамаз 3, Величковић 7, Загорац 4, Ренфро 6, С. Јанковић 1, Лендејл 10, Гагић 3, Николић 6. Тренер: Андреа Тринкијери.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Човић 6, Перпероглу 16, Давидовац 3, Ненадић, Лазић 5, Фаје 4, Берон 7, Добрић 3, Симанић 3, Риверс 6, Цирбес 11, Оџо 3. Тренер: Милан Томић.

ПЕТИ меч ове сезоне одиграли су Партизан и Црвена звезда, скор је сада 3-2 у корист црвено-белих, али су сада славили црно-бели и заказали за 6. април мајсторицу полуфинала АБА лиге.

Пресудио је са пет поена у низу Маркус Пејџ, који је у претходним дуелима био тас који је превагнуо у корист Звезде.

Партизан је повео 2:0 после петнаестак секунди игре, а онда је уследио пост црно-белих дуг скоро шест минута све до поена Величковића. За то време ни Звезда ништа боља, па је водила само 5:4.

Два и по минута пре краја првог квартала Си је добио лопту под кошем и лако поентирао, чиме је режиран преокрет, Партизан је повео 6:5. Потом је Си фаулиран при шуту за три поена, погодио је два бацања, чиме је увећао предност на 8:5.

За седам минута серијом 6:0 црно-бели су режирали преокрет, а онда је позицију под кошем изградио Цирбес (7:8) и прекинуо пост Звезде дуг седам минута и 21 секунду.

После изједначења (9:9) после поена Берона у последњем минуту првог квартала уследила је мини серија Партизана, у последњем секунду окончао је Загорац тројком за максималних +4 у дотадашњем делу игре (13:9).

У другом кварталу је Партизан дошао до предности 20:15 после тројке Јарамаза из ћошка, али је онда за два и по минута уследила серија 8:0 црвено-белих за предност 23:20 коју је пропустио да "подебља" Перпероглу, промашио је оба слободна бацања, па је Алексеј Николић изједначио тројком (23:23), а онда је још једном вратио предност Партизану (28:25).

Добрић је потом покупио промашај Берона за три поена, смањио на 27:28, а онда је Партизан серијом 6:0 до полувремена (Лендејл и Маринковић) створио седам поена залихе на одмору (34:27).

Почетком другог полувремена Гробари су упалили бакље, па су арбитри на кратко прекинули меч. Оџо је потом са три поена у низу примакао Звезду на 30:34, а на 33:39 коначно су црвено-бели кренули и са тројкама, после бројних 16 промашаја у низу. Лазић је погодио за 36:39, онда је прецизан био и Човић за 42:42.

Звезда је потом дошла до четири поена предности (46:42), али је Маринковић тројком и додатним бацањем изједначио (46:46). Уследила је потом нова тројка Звезде, погодио је Перпероглу, да би Маринковић са два бацања смањио на 48:49 на последњој паузи. Вања је почетком последњег квартала погодио и тројку за 51:51.

При нерешеном скору Перпероглу је избио у центар пажње, фаулиран је при шуту за три поена, па приликом улаза и полагања још једном, Звезда је могла до +6, али је била само на 54:51  јер је Грк промашио три од четири бацања.

Потом је Стратос направио своју другу намерну личну грешку на мечу и био је искључен, а до тада је био лидер црвено-белих на терену.

После 54:58 Лендејл је смањио на 56:58, а онда је Загорац промашио контру три на један за изједначење, сјајан посао у одбрани обавио је Цирбес. Звезда је дошла до 60:56. Серијом 9:2 Партизан је на три минута пре краја дошао до предности 65:62.

Потом је Ренфро на 65:63 "залепио" блокаду Цирбесу, који је у наредном Звездином нападу бацио лопте у руке ривалима, али све то Партизан није искористио да стекне осетнију предност.

А, онда је на 65:63 Човић погодио само једно бацање, да би на другој страни, 77 секунди пре краја, Маркус Пејџ коначно урадио нешто у свим овогодишњим дуелима са црвено-белима, погодио је тројку преко руке Берона за 68:64.

Минут одмора тренера Томића није помогао Звезди, истекао им је напад. Али, Партизан је дао лопте у руке црвено-белима, поклон је искористио Берон и убацио тројку (68:67).

Партизан је имао последњи напад, два пута су црно-бели промашили, али потом и ухватили лопту, на крају је Пејџ фаулиран четири секунде пре краја. Погодио је оба бацања за 70:67.

Уследила су два тајм-аута. На крају је шут за продужетак извео Давидовац и промашио тројку. Заказана је мајсторица за 6. април, домаћин је Црвена звезда.