Русија лансирала четири ракете из Охотског мора, у „Рамштајну“ објавили „ракетни напад“

СВИ АЛАРМИ БИЛИ УКЉУЧЕНИ, СВИМА НАРЕЂЕНО ДА ТРЧЕ У СКЛОНИШТА- КАО ДА ЈЕ ПОЧЕО ТРЕЋИ СВЕТСКИ

* Општа узбуна у главној америчкој бази у Европи почела када је руска подморница северно од Јапана лансирала четири интерконтиненталне балистичке ракете „Булава“ у размаку од неколико секунди. Те ракете су летеле према Европи, али су након прелета 5.500 километара, а биле су са „школским“ а не правим бојевим главама, удариле у циљ на северозападу Русије

Немачки магазин Die Welt оценио да узбуна у „Рамштајну“ потврђује да Американци не искључују руски ракетни удар на Европу. Истовремено је своје читаоце упозорио да `руски хиперзвук` развија фантастичне брзине и лети тако непредвидљиво маневришући да гарантовано заобилази сваку противракетну одбрану

Америчко ратно ваздухопловство недавно  објавило тендер вредан 925 милиона долара за побољшање одбране својих европских база и институција ЕУ од напада Кине и Русије дроновима. Прописало је да систем одбране мора бити способан да одбије 15 удара током првог сата напада

_____________________________________________________________

       СВЕТ је 12. децембра имао разлога да се смеје нечему што уопште није смешно.

       У најпознатијој и најважнијој америчкој војној бази изван САД – ваздухопловној бази „Рамштајн“ у Немачкој – била је објављена узбуна какве деценијама није било.

       Сирене су завијале. Из разгласа се чуло драматично: „Ваздушни напад, ваздушни напад! Сви у склоништа, сви у склоништа!“

       Сви у „Рамштајну“ су били – и војници и цивилни службеници -  озбиљно упреплашени. Јер, изостале су речи које би их умириле: „Ово је вежба“.

       Зато су неки помислили да почиње рат.

       Аларми „Рамштајна“ су се, иначе, укључили када је руска подморница из Охотског мора лансирала четири интерконтиненталне балистичке ракете „Булава“ у размаку од неколико секунди.

Ово их је уплашило - четири лансирања

за неколико секунди

       Лансиране северно од Јапана, те ракете су летеле према Европи. Након прелета 5.500 километара, а биле су са „школским“ а не правим бојевим главама, удариле у циљ на северозападу Русије.

       Радило се о тестирању, али изгледа да америчка војска то није схватила.   

       На олакшање узнемирених војника, убуна је после неколико минута анулирана.

       Овај случај показује да Сједињене Државе не искључују ракетне ударе по Европи, те су стога системи за упозоравање у сталној приправности.

       Код оних који о томе брину, нерви су почели да `пуцају` посебно након појаве руског хиперсоничног оружја пред којим су беспомоћни сви ПВО/ПРО системи. И у Европи и у САД.

       Немачки магазин Die Welt упозорио је ових дана своје читаоце да `руски хиперзвук` развија фантастичне брзине и лети тако непредвидљиво маневришући да гарантовано заобилази сваку противракетну одбрану.

       Исти лист наводи да узбуна у „Рамштајну“ потврђује да Американци не искључују руски ракетни удар на Европу.      Објавио је и тврдњу немачких да „руски хиперзвук може пореметити равнотежу моћи и страха међу нуклеарним силама и спречити преговоре о разоружању“.

У "Рамштајну" су сви аларми `завијали`

       На ово је одреаговао московски војни експерт Алексеј Леонков, нагласивши:

       „Сједињене Државе и НАТО гурну свет ка нуклеарној опасности. Ту опасност  одлаже хиперсонично оружје Русије. САД, а не Русија, демонтирају систем међусобног нуклеарног обуздавања. Америчка војна доктрина рачуна са стратегијом глобалног удара, која укључује три зоне америчке ПРО - у Румунији, Пољској и наАљасци. Поврх свега, сада Вашингтон себи допушта и превентивни нуклеарни удар ако Сједињене Државе буду мета великог сајбер-напада!“

       Према његовим речима, сада управо Русија својим хиперсоничним оружјем чува свет од нуклеарног рата.

       Руске балистичке ракете – у случају рата, ако би биле испаљене са територије РФ – летеле би до САД 20 до 30 минута. А хиперсонични пројектили – можда и само пет минута. Јер, могу да лете и преко 20 пута брже од звука.

       Зато и Американци и Кинези форсирано раде на свом хиперсоничком оружју. Француска такође, заједно са  Финском, Италијом, Холандијом и Шпанијом.

       Пентагон намерава да потроши 3,2 милијарде долара на развој хиперсоничног оружја само у 2021. години.

       Америчко ратно ваздухопловство недавно је објавило тендер вредан 925 милиона долара за побољшање одбране својих европских база и институција ЕУ од напада Кине и Русије дроновима.     

       Прописало је да систем одбране мора бити способан да одбије 15 напада током првог сата напада.

 
 
Категорије: 

Слични садржаји

Коментари