Опроштајни аплаузи Пековићу

Кошаркаши Партизана лако савладали Хемофарм (82:60)

БЕОГРАД, (ФоНет) - У утакмици деветог кола регионалне Јадранске лиге, кошаркаши Партизана победили су у Београду екипу Хемофарма резултатом 82:60 (22:21, 19:15, 28:10, 13:14) и остали на деоби другог до четвртог места са учинком од седам победа и два пораза.

Прваку Србије је за победу била довољна једна одлично одиграна четвртина. У 21. минуту резултат је био 41:38 за Партизан, а онда су црно-бели направили серију од 20:2 и у последњи део игре ушло се са предношћу од 23 коша.

Око 4.000 навијача Партизана на крају утакмице овацијама је поздравило Николу Пековића, који ће за црно-беле највероватње одиграти само још утакмицу против Макабија у Евролиги, а онда ће се вратити у Америку, јер су власници НБА клубова и играчи надомак договора о новом колективном уговору.

Партизан је друго полувреме играо без плеја Ејси Лоа, који је после судара под кошем са једним играчем Хемофарма незгодно пао и повредио се. Очекује се да ће он ипак бити спреман за дуел против Макабија.

Партизан: Ло, Кецман 2, Радуљица 10, Лучић 12, Милосављевић 13, Богдановић, Катић 8, Божић 3, Чакаревић 14, Ђекић 4, Анђушић 3, Пековић 13.

Хемофарм: Дангубић 8, Ламбић 2, Мараш 13, Крстић 2, Митровић, Оташевић 5, Гагић 1, Шутало 7, Савовић 5, Пантић 6, Јеремић 11, Нешовић.